Marnas projesi ile Dünyada şimdiye kadar 850’nin üzerindeki girişim ve şirketin faydalandığı ve Dünyanın en büyük ve kapsamlı 2015 Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı (Accelerator) 2015 Global Cleantech Innovation Program’ında (GCIP), Yarı Finalist olarak programa katılma başarısını yakaladı.

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) ve The Cleantech Open, 2014 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede Global bir Girişimcilik hızlandırma Programı başlattı. GCIP, Türkiye’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yüksek himayelerinde ve TÜBİTAK‘ın ev sahipliğinde yürütülmekte. Programın diğer paydaşları arasında ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, KOSGEB ve TTGV yer alıyor.

GCIP tüm imkan ve kaynaklarını, başarılı ve sürdürülebilir temiz teknoloji şirketleri kurabilmeniz, mevcut işletmenizi geliştirebilmeniz ve yine bu sayede yeni iş imkanları ve isdihtam yaratabilmeniz için siz teknoloji uzmanları, profesyoneller ve gönüllü girişimcilere sunuyor.

GCIP tüm bunları katılımcılarına Eğitim, Mentorluk Desteği, Tanıtım ve Sermayeye Erişim imkanları sağlayan girişimcilik hızlandırıcı programı ile gerçekleştiriyor.

İnternet sitesi : http://turkey.cleantechopen.org/

Tanıtım Broşürü : http://turkey.cleantechopen.org/wp-content/uploads/sites/7/2015/03/Mentor-Leaflet-2015.pdf

  • Beray Mühendislik
  • 02.06.2015