Beray Mühendislik Tübitak Temiz Teknolojiler Programı Sertifikası

Beray Mühendislik MARNAS ( Maksimum Su Gücü Hidrolojik Tahmin ve Enerji Optimizasyonu) projesi ile katıldığı Tübitak Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı 2015 (Global Cleantech Innovation Programme) kapsamında yapılan yarışma ile ilk 10 takım içerisinde yer alarak finale yükselmiş ve sertifika almıştır.

Devamını oku

Beray Mühendislik 3. Barajlar ve HES Fuarında

3. Barajlar ve HES Fuarı 21-23 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara Congresium Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

Beray Mühendislik teknolojik ve akademik altyapısıyla fuarda yerini alarak kendi ürettiği projeleri tanıttı. Müşterilerin ilgileri ve olumlu yorumları ile UTUVA ve MARNAS sistemlerinin gerek ülkemizde gerekse yurtdışında hakettiği seviyeye emin adımlarla ilerlediğini gösterdi.

Fuarda Beray Mühendisliğin Türkiye temsilciliğini yaptığı Coanda Su Alma Yapıları (Izgaraları) da büyük ilgi gördü. Coanda ızgarlarını kullanan müş Devamını oku


MARNAS FİNALDE! TÜBİTAK 2015 Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı

TÜBİTAK‘ın ev sahipliğinde yürütülmekte olan GCIP(Global Cleantech Innovation Programme) 2015 kategorilerinden

  • Yenilenebilir Enerji
  • Enerji Verimliliği
  • Atıktan Enerji Üretimi
  • Su Verimliliği
konularında 25 yarı-finalist takımın yer aldığı 2015 Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programında ilk 10 takım içerisinde yer alarak finale yükselmiştir.

Final Jürisi, finalist takımların katılımları ile 20 Ekim 2015, Salı günü 09:00-15:00 saatl Devamını oku


MARNAS, Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programında Yarı Finalist

Marnas projesi ile Dünyada şimdiye kadar 850’nin üzerindeki girişim ve şirketin faydalandığı ve Dünyanın en büyük ve kapsamlı 2015 Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı (Accelerator) 2015 Global Cleantech Innovation Program’ında (GCIP), Yarı Finalist olarak programa katılma başarısını yakaladı.

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) ve The Cleantech Open, 2014 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede Global bir Girişimcilik hızlandırma Programı başlattı. GC Devamını oku


MARNAS, Tech Ankara 2014 Proje Pazarı Etkinliğinde İlk 10 da

Ankara Teknoloji geliştirme bölgelerinin potansiyelinin tespit edilmesi, tanıtılması ve harekete geçirilmesi amacıyla 24 Aralık 2014 tarihinde ATO Congresium’da TECH ANKARA PROJE PAZARI adı altında etkinlik gerçekleştirildi. Yapılan etkinlik ile Ankara’nın bilim, teknoloji ve inovasyon alanlarında geliştirilen projeleri sergilenerek, proje sahipleri, yatırımcılar ve iş çevrelerinin bir araya gelmesi sağlanmıştır.

Tech Ankara Proje Pazarı 2014 etkinliğinde yaklaşık 160 yenilikçi proje sergilenmiştir. BERAY olarak biz Tübitak destekli ARGE p Devamını oku


Beray Mühendislik, Anadolu Jet Magazin dergisi Nisan sayısında

Beray Mühendislik, Anadolu Jet Magazin dergisi Nisan sayısında yer almıştır. Derginin 57. sayfasında Coanda Su Alma Izgaraları ve Marnas ile ilgili tanıtım yapılmıştır.

Coanda Su Alma Izgaraları ile ilgili “Hidroelektrik Santrallerinde ilk yatırım ve işletme maliyetleri yüksek; ancak performansı düşük su alma yapılarının alternatifi olmadığını mı düşünüyorsunuz? O zaman bir de Coanda Sistemli Su Alma Yapısına sahip işletmeci ile görüşün. Ne demek istediğimizi anlayacaksınız.” paragrafıyla ve Marnas ile ilgili “Hidroelektrik Devamını oku


Tonya Hes Coanda Izgaraları ziyaret edildi.

HETAŞ firması, Tonya HES'de su alma ızgaraları olarak kullandığı Coanda marka ızgaralar firma yetkililerimiz tarafından ziyaret edildi.

Devamını oku

Beray Mühendislik 2. Barajlar ve HES Kongresi ve Fuarında

2. Barajlar Kongresi 13-15 Şubat 2014 tarihlerinde Baraj ve HES Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

Beray Mühendislik teknolojik ve akademik altyapısıyla fuarda yerini alarak kendi ürettiği projeleri tanıttı. Müşterilerin ilgileri ve olumlu yorumları ile UTUVA ve MARNAS sistemlerinin gerek ülkemizde gerekse yurtdışında hakettiği seviyeye emin adımlarla ilerlediğini gösterdi.

Fuardaki en dikkat çekici ürünlerden olan UTUVA ve MARNAS ülkemizin sahip olduğu su kaynaklarının en etkili biç Devamını oku


Hydro Calculator Iphone-Ipad uygulaması yayında

Hydro Calculator dairesel ve trapez kesitli kanallarda Manning Denklemini çözmenize olanak sağlar. Derinlik, debi, eğim ve manning katsayısını diğer parametreleri girerek çözebilirsiniz. Basınçlı boru hatlarında yük kaybını Hazen-Williams denklemi yardımı ile hesaplayacağınız bir arayüz de yazılıma eklenmiştir.

Hydro Calculator Uygulamasını İndir

Devamını oku

Marnas projesi tamamlandı

Maksimum Su Gücü Hidrolojik Tahmin ve Enerji Optimizasyonu projesi başarıyla tamamlandı.

TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen proje planlandığı gibi 2013 Eylül ayı içerisinde tamamlandı. Proje kapsamında yer alan hidrolojik model geliştirme ve optimizasyon işlemleri, geliştirilen sistem sayesinde birbirine entegre çalışıp anlık olarak kullanıcıya bilgi akışı sağlamaktadır.

HBV hidroloji modeli tabanlı geliştirilen Beray Hidroloji Modeli'nin akademik alanda ve kişisel kullanılabilmesi amacıyla BHM yazılımı geliştirildi. BHM Devamını oku